HIZLI ERİŞİM

Vali Çiçek’ten AFSÜ’de Tedavi Gören Yaralı Askere Ziyaret


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Sultandağı’nda kaza sonucu yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Veli Bayer’i tedavi gördüğü AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesinde ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Kırgel ve İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’e eşlik etti. Ziyaret esnasında AFSÜ SUAM Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Ali Tuncer hazır bulundu.

Yaralı askerin sağlık durumu hakkında doktorlarından bilgi alan Vali Çiçek, geçmiş olsun dileklerini ilettiği Uzman Çavuş Bayer’e, acil şifalar diledi.

Hasta ziyaretinin ardından Vali Gökmen Çiçek, AFSÜ bünyesinde faaliyet gösterecek olan ve hayırsever Halaç ailesinin desteğiyle inşaatı süren Ömer Zilif Halaç Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde, incelemelerde bulundu.

Merkez Ağır Bakım Gerektiren Hastalar Açısından Çok Önemli

Merkezin Afyonkarahisar’a ve sağlık sektörüne büyük fayda sağlayacağını ifade eden Vali Çiçek, Rektör Prof. Dr. Okumuş’tan merkez hakkında bilgi aldı. İlimizin böyle güzel projelerle gelişmesinin ve kalkınmasının gurur verici olduğunu söyleyen Vali Çiçek, “Türkiye’nin birçok farklı iline olan yatırımlarından tanıdığım Halaç Ailesi’ne böyle hayırlı bir yatırıma vesile oldukları için teşekkür ediyorum. Merkez, özellikle ağır bakım gerektiren hastalar açısından çok önemli bir amaca hizmet edecek.” diye konuştu.

Rehabilitasyon Merkezi toplam 4700 m² inşaat alanına, 72 yatak sayısına ve 92 odaya sahip. Bodrum ve zemin katlar dışında 4 kattan oluşup, zemin kat hasta yakınlarının yemek ve temel ihtiyaçlarını karşılayacak. 1 ve 2. Katlar palyatif bakım merkezi olacak, 3 ve 4. Katlar ise hasta yakınları için misafirhane olarak kullanılacak.


Eklenme Tarihi: 15 Ocak 2021
Skip to content