HIZLI ERİŞİM

Prof. Dr. Nurullah Okumuş: “100’ün üzerinde yeni hocamızı ilimize ve üniversitemize kazandırdık.”


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş Afyon Gün FM’de katıldığı canlı yayında, üniversitemizde son bir yılda gerçekleştirilen faaliyetler ve sürdürülen çalışmalar hakkında soruları cevaplandırdı.

İdari yapılanma, akademik kadronun güçlendirilmesi ile cihaz, ekipman ve fiziksel şartların iyileştirilmesi çalışmalarına kuruluştan itibaren öncelik verdiklerini kaydeden Prof. Dr. Okumuş,  şöyle konuştu: “Göreve geldiğim zamandan itibaren akademik personelimizi güçlendirmek için çalıştık. Biz sağlık alanında tematik bir üniversiteyiz. Türkiye’nin her yerini tarayarak bir kısmı eskiden tanıdıklarımız olmak üzere üniversitemizdeki akademik kadroyu genişlettik. Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri Fakültelerimiz ile Meslek Yüksek Okullarımız olmak üzere 100’ün üzerinde yeni hocamızı ilimize ve üniversitemize kazandırdık. Profesör ve doçent Hocalarımızın sayılarını arttırdık ve ilimizde olmayan bölümlerden hocalarımızı da üniversitemizde göreve başlattık. Sonuç olarak 4 Fakülte, 3 Meslek Yüksekokulu, 1 enstitü ve 1 iktisadi işletme ve 3 merkezde çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Eczacılık Fakültesi’nin ilk kez öğrenci aldığını belirten Prof. Dr. Okumuş, “Bunun yanında Şuhut’ta ve Bolvadin’de meslek yüksekokullarımız hizmete girdi. Üniversitemizin toplamda 6 bin 200 öğrencisi var. Başladığımızda öğrenci sayımız 5 bin civarındaydı. 1250 civarında da akademik personelle hizmete devam ediyoruz. Ayrıca 40 idari personel ve 150 yardımcı sağlık personelini de üniversitemize kazandırdık.” diye konuştu.

“Hastalarımız bina dışına çıkmadan tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar”

Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin ve üniversitenin fiziki şartlarını iyileştirmek adına çalışmalar yaptıklarını belirten Prof. Dr. Okumuş, şunları söyledi: “Kampusümüzü iki bölüme ayırdık. Sağ tarafı sağlıkla ilgili hastaların müracaat ettikleri blok olarak, sol tarafı ise eğitim ve idari işlerin yapıldığı blok olarak kullanmaya başladık. Mavi Hastane olarak bilinen A Blok, şu anda idari bina olarak kullanıyor. Burada bulunan poliklinikleri diğer bloklara taşıdık. Hastanemize yıllar içerisinde ihtiyaç arttıkça yeni bloklar eklenmesi geçmişte bazı problemlerin yaşanmasına neden oluyordu. Bazı hastalıklarla ilgili bloklar arası geçişler yaşanıyordu. Artık bunun da önüne geçmiş olduk. Hastalarımız artık bina dışına çıkmadan tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.”

Öğrencilerin eğitimleri için yeni derslik ve laboratuvarlar yapıldığı bilgisini veren Prof. Dr. Okumuş, öğrencilerin tam donanımlı derslik ve laboratuvarlarda eğitim gördüklerini kaydetti.


Eklenme Tarihi: 08 Ocak 2020
Skip to content